צמח אנטוריום – כל מה שצריך לדעת על הצמח ודרכי הטיפול בו

צמח אנטוריום

צמח האנטוריום הוא צמח טרופי ממשפחת הלופיים, אשר מגיע מאמריקה התיכונה והדרומית. צמח אנטוריום בעל עלים יחסית גדולים ובשרניים, מבריקים ומאוד מרשימים במראה הייחודי שלהם. הפרח המרשמים ביופיו של צמח אנטוריום, הוא למעשה “מתחל” שהוא עלה גדול וצבעוני העוטף את התפרחת הנמצא במרכזו של הצמח. לעלים ישנן צורות שונות, והם מרוכזים לרוב בסוף הצמח האנטוריום.

צמח אנטוריום צומח באופן מעולה בארץ ישראל, בתנאי שמספקים לו את כל ובכל חלל אשר רוצים ליפה ולהוסיף טבע מרשים. זהו צמח חזק ויכול לצמוח לאורך תקופות ארוכות מאוד. הוא נחשב לצמח נוי נפוץ ומועדף על הרבה מגדלים ואוהבי צמחים, שניתן להביא לכל אירוע כמתנה מושלמת. אצלנו בחנות פרחים תמר בראשון לציון, תוכלו לרכוש צמחי אנטוריום מטופחים, יפים ומיוחדים מאוד. יחד נוכל להרכיב עבורכם את המתנה המושלמת עבור יקיריכם תוך כידי הקפדה על הפרטים הקטנים ביותר.

טיפול בצמח אנטוריום

טיפול בצמח אנטוריום

כמו כל צמח אחר אשר זקוק לטיפול המיוחס לאותו הצמח, כך גם אנטוריום אוהב תנאים ספציפיים המעניקים לו צמיחה אפקטיבית כמו למשל תנאי תאורה מתאימים, דישון והשקיה.

  • תנאי תאורה אופטימליים -צמח האנטוריום מאוד אוהב אור חזק אך לא שמש ישירה מכיוון ששמש ישירה עלולה לגרום לכוויות על העלים. מומלץ למקם את הצמח במקום מואר היטב, כמו מרפסת מקורה או ליד חלון הפונה לכיוון המזרח או מערב או כל חלל שהוא מלא באור טבעי.
  • השקיה- הצמח מאוד אוהב סביבה לחה אך לא רטיבות יתר. עודפי מים מיותרים עלולים לגרום לצמח להירקב ולאבד מהחיוניות שלו. יש להשקות את הצמח כשהשכבה העליונה של האדמה יבשה לגמרי. בסוף ההשקיה מומלץ ולוודא שהמים מתנקזים היטב מהכלי ואפילו להוציא את עודפי המים הנותרים מהכלי.
  • טמפרטורה אידיאלית עבור הצמח היא טמפרטורה נוחה ונעימה שנעה בין 15 מעלות ל- 30. לכן לא מומלץ לגדל אותו מחוץ לבית בשמש ואין להוציא אותו מחוץ לבית גם בימי החורף כאשר הטמפרטורה נמוכה וקרה מאוד.
    לא מומלץ גם להניח אותם ליד מזגנים באופן ישיר.
  • דישון- הצמח זקוק לדישון מאוזן וקבוע על מנת להעניק לו חיים אורכים ובריאים, לכן מומלץ לדשן אותו מדי חודש באביב ובקיץ על ידי דישון מתאים לצמח אנטוריום ולפי הוראות היצרן.

איך שותלים את צמח האנטוריום?

שתילה נכונה והתאמת חומרי גלם, לגמרי יכולה להשפיע על חיי הצמח והצמיחה שלו, ולמרות שאדמה לרוב נראית לנו אותו הדבר, עבור הצמח זהו עולם ומלואו. חשוב מאוד להעניק לצמח את האדמה והלחות להם הוא זקוק, לכן תשמשו באדמה מסוג “פרילייט” שהיא אחד מסוגי האדמה שהאנטוריום מאוד אוהב, וברוב הפעמים אכן כן ניתן לשלב אותה עם האדמה שמגיעה עם הצמח אלא אם ישנם מחלות או בעיות אחרות אשר מחייבות להחליף את האדמה בה הצמח צמח את רוב זמנו.

הבחירה של כלי קיבול אכן חשובה גם היא, לרוב צמחים נמכרים בעציצים או אגרטלים שהם קטנים מידי עבורו, מה שיגרום לעיקוב ולחוסר צמיחה בעתיד, לכן מומלץ מאוד כן להעביר אותו לכלי גדול יותר על מנת לאפשר לו לצמוח ולהתפתח כראוי, ולהרחיב את השורשו שלו כמה שיותר. ככל ששורשי הצמח יהיו פרושים יותר ורחבים יותר כך הצמח יהיה עמיד, חזק וישגשג באופן תקין ובריא.

אם הנכם מרגישים שאתם זקוקים לטיפים נוספים, לליווי והדרכה בנושא הטיפול, החזקה או הבחירה בין הצמחים, אנו בפרחים תמר עומדים לשירותכם בכל נושא ובכל שאלה שרק תרצו.

מוזמנים לקרוא עוד מהמדריכים שלנו על טיפול בצמחים:

תפריט נגישות

עגלת קניות