זר אבל / זר אזכרה

גלגל אבל לבן

פרחים מסמלים עבורנו הרגשת רעננות ושימחה, אנחנו קונים פרחים כמתנה לשמח אהובה, לכבוד חג או יום הולדת, פרחים ליום נישואים או פרחים כהוקרת תודה. יש המסגלים לעצמם מנהג מידי שבוע לקנות זר פרחים ריחני וצבעוני לשולחן שבת.
גלגל החיים מביא אותנו לקנות ולתת פרחים גם בשעת עצב, בעת אבל. להלוויה אנחנו קונים זר פרחים הנקרא זר אבל או גלגל אבל מתוך רצון לכבד את המת בדרכו האחרונה ומתוך כוונה לסמל את ההשתתפות שלנו בצער משפחת הנפטר.

האם חובה להניח זר אבל? לא. זהו מנהג קדום מארצות גויים, אימצנו לעצמנו מנהג זה . הנחת גלגל אבל על מצבה לאחר טקס הקבורה הינה רשות ולא חובה , על אף שאינו מנהג יהודי – מותר לנו ואף מקובל ביהדות לקנות זר אבל ולהניח אותו בעת לוויה כאות נחמה וצער . מן הראוי לציין שיהדות לא מביאים זר פרחים לבית המשפחה האבלה בעת ימי השבעה.
גלגל אבל – מהו? יש הקונים גלגל אבל –זהו זר אשר נשזר בצורת גלגל ובמרכזו סרט שחור עם שם המשתתפים בצער. צורת הגלגל מסמלת את המחזוריות בחיים ועל כן הזר מעוצב בצורה זו. לרוב, הצרכנים של גלגלי אבל יהיו חברה ארגון או גופים גדולים המשתתפים בצער המשפחה.
האם יש טקס להנחת גלגל אבל או זר אבל ?

יש פעמים שכן ויש פעמים שלא. בטקס קבורה צבאי הנחת גלגל – האבל הינה חלק מהטקס עצמו. עם השנים קיימות חברות קדישא בארץ שהוסיפו לאחר טקס הקבורה המסורתי –את טקס הנחת הזרים וכך כל מי שברשותו זר -אבל מוזמן להניח את הזר בליווי מספר מילים על השתתפות בצער המשפחה. יש המביאים זר פרחים סמלי כזר- אבל ואותו הם מניחים על חלקת הקבר כפרידה אחרונה מהנפטר. בימי זיכרון ובאזכרה גם כן נהוג להביא זר פרחים, כאות זיכרון לנפטר – אותו מניחים על המצבה.

מה מאפיין זר פרחים כזר- אבל ?

זר להלוויה אמור להיות מכובד, סולידי ולא צעקני. תפקיד הזר להביע ניחומים והשתתפות בצער המשפחה ולכן הזר בסיטואציה כזו משחק תפקיד רשמי ורגשי פה אחד.
לרוב הצבעים השולטים בזר יהיו אדום, צהוב , לבן. אנחנו מזמינים אתכם להתייעץ עמנו בעת הזמנת זר אבל על מנת לבחור את סוג הפרחים המתאים ביותר לטקס הלוויה / אזכרה. עם המקצועיות שלנו נוכל לשזור לכם את הזר הראוי ביותר להשתתפות בצער ולניחומים. באדיבות חנות פרחים תמר

תפריט נגישות

עגלת קניות